| Type | Liquid-cooled, dual cylinders, DOHC |
|---|---|
| Engine cc | 322 cc |
| Maxpower | 30.5kW/11000rpm |
| Max torque | 29N·m/9000rpm |
| Fuel System | EFI |
| Compression Ratio | 12.5:1 |
| Gears | 6 |
| Starting Method | Electric |
| Length | 1975 mm |
|---|---|
| Width | 743 mm |
| Height | 1100 mm |
| Seat Height | 800 mm |
| Wheelbase | 1370 mm |
| Ground Clearance | 135 mm |
| Fuel Tank | 13.00 liter |
| Weight | 151 kg |
| ABS | Dual Channel ABS |
|---|
| Suspension Front | 41mm, Yu An Adjustable Upside Down Fork |
|---|---|
| Suspension Rear | Yu An Damiping Adjustable, External Airbag |
| Wheel Front Type | Alloy |
| Wheel Rear Type | Alloy |
| Tire Type | Tubeless |
| Tire Front | CST, 110/70R17 |
| Tire Rear | CST, 150/60R17 |
| Brake Front | Disc |
| Brake Rear | Disc |
| Battery Voltage | 12V |
|---|---|
| Head Lamp | LED |
| Pass Switch | Yes |
| Engine Kill Switch | Yes |
| Mileage | 22 Kmpl |
|---|---|
| Topspeed | 190 Kmph |
| Speedometer | Digital |
|---|---|
| Odometer | Digital |
| Techometer | Digital |
| Tripmeter | Digital |
| Clock | Digital |
| Gear Ddisplay | Yes |
| Seat Type | Split |
| Handle Type | Clip |
| Quick Shifter | Yes |
| No. Cylinders | 1 |
|---|---|
| Drive Type | Chain |
| Colors | Black, Red |