| Bike Name | CFMoto 150 NK |
| Brand | CFMoto |
| Category | Naked |
| Showroom | Find Here |
| Type | Single cylinder, Liquid cooled EFI overhead cam shaft |
| Engine cc | 149.4 cc |
| Maxpower | 10.7Kw @ 9000 rpm |
| Max torque | 12.2Nm @ 6800 rpm |
| Engine bore | 57.00 mm |
| Stroke | 58.60 mm |
| Fuel System | Fuel Injection |
| Compression Ratio | 10.5:1 |
| Cooling System | Liquid Cooled |
| Gears | 6 |
| Clutch | Wet, Multi Plate |
| Starting Method | Electric |
| Length | 2025 mm |
| Width | 770 mm |
| Height | 1070 mm |
| Wheelbase | 1360 mm |
| Ground Clearance | 150 mm |
| Fuel Tank | 10.00 liter |
| Weight | 142 kg |
| Maxload | 150 |
| ABS | Yes |
| Suspension Front | Upside Down |
| Suspension Rear | Monoshock |
| Wheel Front Type | Alloy |
| Wheel Rear Type | Alloy |
| Tire Type | Tubeless |
| Tire Front | 100/80R17 |
| Tire Rear | 130/70ZR17 |
| Brake Front | Disc |
| Brake Front Diameter | 1 x 292mm steel disc with twin-piston caliper/ABS |
| Brake Rear | Disc |
| Mileage | 40 Kmpl |
| Topspeed | 120 Kmph |
| Battery Voltage | 12V |
| Head Lamp | Yes |
| Turn Lamp | LED |
| Ignition | ECU |
| Pass Switch | Yes |
| Tail Light | LED |
| Engine Kill Switch | Yes |
| Speedometer | Digital |
| Odometer | Digital |
| Techometer | Digital |
| Fuel Indicator | Yes |
| Seat Type | Split |
| No. Cylinders | 1 |
| Drive Type | Chain |
| Carry Hook | No |
| Colors | Blue, Black, White |